Męskie Tematy po męsku!

Mała ilość spermy – przyczyny i naturalne sposoby na męski problem

Ilość spermy ma znaczenie nie tylko dla męskiej samooceny. Jest też kluczowa w momencie starania się o potomka. Dlaczego ilość nasienia ulega zmniejszeniu? W jaki sposób zwiększyć ilość spermy i poprawić jej jakość naturalnymi sposobami?

Ilość spermy jest ważna dla każdego mężczyzny. Obfita ejakulacja postrzegana jest nie tylko jako oznaka męskości i sprawności seksualnej, ale także ma wpływ na odczuwaną przez kobiety satysfakcję podczas współżycia. Co więcej, ilość i jakość nasienia zwiększają szanse na szybkie spłodzenie potomka.

Dlaczego ilość spermy ulega zmniejszeniu?

Na jakość i ilość nasienia mają wpływ różnorodne czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne. Decydujące w tej kwestii jest też pochodzenie mężczyzny, bo ilość nasienia zależna jest także od posiadanych genów.

Do głównych czynników, które decydują o ilości spermy, można zaliczyć:

• styl życia,

• stosowaną dietę,

• wiek mężczyzny,

• stan zdrowia,

• uwarunkowania genetyczne.

Zmniejszenie ilość produkowanego nasienia może mieć bezpośredni związek ze stosowaniem używek, przemęczeniem, przepracowaniem, stresem, nadwagą oraz częstotliwością odbywania stosunków seksualnych. Warto wiedzieć, że ilość produkowanej spermy może się też zmniejszyć w wyniku przegrzewania jąder np. podczas częstego korzystania z laptopa trzymanego na kolanach oraz noszenia zbyt obcisłej bielizny i obcisłych spodni.

Naturalne sposoby na małą ilość spermy: zmiana trybu życia

Zmiana trybu życia jest konieczna w przypadku mężczyzn zauważających u siebie mniej obfite wytryski, które mogą iść w parze ze zmniejszeniem się intensywności orgazmów. W takim przypadku „pierwszą pomocą” jest zadbanie o właściwą masę ciała, stosowanie dobrze zbilansowanej i bogatej w witaminy oraz minerały diety, właściwe nawadnianie organizmu, a także unikanie używek. Warto też znaleźć czas na odpoczynek oraz zredukować stres.

Naturalne sposoby na małą ilość spermy – suplementy diety

Sposobem na zwiększenie ilości nasienia, poprawę jego jakości, a także zwiększenie satysfakcji odczuwanej podczas współżycia jest też stosowanie suplementów diety. Warto sprawdzić, czy są one oparte na naturalnych i słynących ze skuteczności działania związkach np. posiadają w składzie substancje poprawiające krążenie krwi, zwiększające produkcję testosteronu oraz serotoniny. Warto zwrócić uwagę także na związki wpływające na utrzymanie długotrwałej erekcji, bo wówczas okażą się one skuteczne w przypadku zmniejszenia ilości spermy, spowodowanej różnymi czynnikami. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: medicot.pl/produkt/jak-zwiekszyc-ilosc-spermy-maxatin/.

Duża ilość nasienia oraz większa satysfakcja ze współżycia to sposób na poprawę jakości życia seksualnego, dlatego warto przetestować naturalne metody na zwiększenie ilości spermy. W większości przypadków okazują się one bardzo skuteczne, jednak trzeba pamiętać, że nie zadziałają w jeden dzień. Chcąc zwiększyć ilość i jakość nasienia konieczna jest systematyczność stosowania suplementów oraz trwała zmiana stylu życia, bo inaczej efekty naturalnych kuracji mogą nie być w pełni efektywne.

W przypadku mężczyzn, u których zmniejszenie ilości nasienia spowodowane jest upływem lat, stosowanie powyższych metod może być też dobrym sposobem na poprawę ogólnego stanu zdrowia oraz jakości życia seksualnego. Warto pamiętać o systematycznych badaniach prostaty oraz dbaniu o układ krążenia, bo jego prawidłowe funkcjonowanie ma ogromny wpływ na męskie funkcje seksualne.

Opinie i komentarze

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o