Męskie Tematy po męsku!

Jak zostać didżejem? – podstawowe informacje

Wiele osób kochających muzykę, które chciałby tworzyć lub zacząć zarabiać na odtwarzaniu muzyki, zastanawia się, od czego zacząć. Jeśli marzysz, by zostać profesjonalnym didżejem, przede wszystkim musisz pracować nad ciągłym pogłębianiem swojej wiedzy muzycznej – słuchać różnej muzyki, uczestniczyć w warsztatach i kursach DJ-skich, a także zainwestować w podstawowy sprzęt, który pozwoli ćwiczyć swoje umiejętności.

Jakiego sprzętu potrzeba DJ-owi na początek?

Podstawą do rozpoczęcia przygody z obsługą komercyjnych imprez muzycznych, dyskotek czy większych koncertów, jest trening w zaciszu własnego domu i pierwsze, zwykle nieodpłatne próby pokazu swoich umiejętności na imprezach kameralnych, na przykład na dyskotekach szkolnych. Na początek nie musisz inwestować w najlepszej jakości sprzęt. Możesz kupić używany odtwarzacz, mikser DJ czy mikrofon. W przypadku słuchawek lepiej zainwestować w coś nowego. Jeśli planujesz publiczne występy, warto zorganizować również większą walizkę do bezpiecznego transportu sprzętu. Profesjonalny mikser DJ zajmuje dość dużo miejsca i jego noszenie w rękach będzie nie tylko niewygodne, ale i dość ryzykowne. Wystarczy chwila nieuwagi i urządzenie warte kilkaset lub kilka tysięcy złotych (w zależności od tego, na co cię stać) pójdzie do kosza. Oczywiście, jeśli już coś potrafisz, możesz zaryzykować zakup sprzętu nowego. W sprzedaży znajdziesz profesjonalne miksery DJ w cenach od kilkuset do kilku, czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. 

Co posiada dobry DJ oprócz sprzętu?

Oczywiście nawet najlepszej jakości mikser DJ nie zastąpi treningu, wielu godzin prób i muzycznych eksperymentów. Jeśli naprawdę chcesz zostać profesjonalnym didżejem, musisz być wytrwały w swoim postanowieniu. Warto być odpornym na krytykę i otwartym na podpowiedzi bardziej doświadczonych, życzliwych kolegów z branży. Zanim zaczniesz przeglądać oferty na odtwarzacze czy miksery DJ, warto spróbować swoich sił na sprzęcie pożyczonym. Super pomysłem są również różnego rodzaju warsztaty, kursy i szkolenia. Zwłaszcza te dedykowane osobom, które chcą nauczyć się podstaw miksowania, umiejętnego dobierania muzyki i jej odtwarzania. 

Jak zostać didżejem? Przede wszystkim w siebie uwierz!

Jeśli masz w sobie wystarczającą wytrwałość, nie boisz się krytyki i uważasz się za ambitną osobę, która kocha muzykę i kontakt z publicznością to zacznij od teraz! Zainwestuj w podstawowy zestaw sprzętu DJ, przygotuj własny program, a następnie wypróbuj go na jakieś domowej imprezy, czy lokalnej dyskotece. Pierwsze występy są zwykle stresujące, ale z czasem okrzepniesz i z pewnością znajdą się chętni na twoje usługi.

Opinie i komentarze

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o