filtrowanie wody

Chociaż eksperci przekonują nas, że woda z kranu nadaje się do picia i to bez potrzeby jej uprzedniego zagotowania, to nadal pozostajemy nieufni. Najczęściej przed wypiciem woda z kranu trafia do czajnika, coraz częściej skłaniamy się też ku inwestycji w dobry filtr do wody. Przedstawiamy te najpopularniejsze formy uzdatniania wody, które stosuje się dzisiaj nie tylko w prywatnych domach, ale i obiektach użyteczności publicznej.

Ograniczone zaufanie do wody z kranu

Woda, która wypływa z naszych kranów, jest odpowiednio skontrolowana i zapewniamy, że przeszła wszelkie badania, dzięki którym jej jakość jest właściwa. Woda z wodociągów miejskich spełnia wszelkie wymagania, jakie nakłada Unia Europejska i jak najbardziej nadaje się do picia. Niestety, o ile ufamy, że sama woda jest czysta, to nie bardzo mamy zaufanie w kwestii całego jej obiegu – przecież rury, którymi płynie mogą być zardzewiałe, przez co dostają się do niej nieczystości. Filtr jest niezbędny i nie podlega to żadnej dyskusji.

Jak filtrować wodę - rodzaje filtrów do wody - MrGentleman.pl

Specjaliści potwierdzają, że powinniśmy nabywać dystrybutor wody z filtrem jedynie w sytuacjach, w których woda jest mętna, wyczuwa się jej dziwny smak bądź nieprzyjemny zapach. W filtr warto zaopatrzyć się także wtedy, gdy woda podrażnia skórę, wywołuje nadmierną suchość, uczulenie bądź kiedy zdiagnozowano zatrucie pokarmowe w wyniku jej pożycia.

Filtr do wody w formie dzbanka

W warunkach domowych przydaje się specjalny dzbanek filtrujący wodę. Ten jest idealny, jeśli woda ma być przygotowana do bezpośredniego wypicia i w małych ilościach. Specjalny filtr można również założyć na kran albo dom jednorodzinny wyposażyć w dystrybutor wody. Cena takiego urządzenia nie jest wysoka, jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że idealnie czysta woda jest dostępna bez żadnych ograniczeń. Tego rodzaju dystrybutory świetnie sprawdzają się też w szkołach czy w firmach, w miejscach, w których zużycie wody jest duże i ważne jest zapewnienie jej w doskonałej jakości. Do domu warto nabyć dystrybutor nablatowy, do większych przestrzeni przyda się osobne, wolnostojące urządzenie tego rodzaju. W zależności od indywidualnych potrzeb można nabywać sprzęt, dzięki któremu woda z dystrybutora będzie schłodzona, gorąca, niegazowana bądź gazowana.

Filtry butlowe oraz bezbutlowe

Jeszcze do niedawna w firmach czy szkołach ogromną popularnością cieszyły się dystrybutory, które czerpały wodę ze specjalnych baniaków. Dzisiaj coraz częściej wybiera się jednak dystrybutory bezbutlowe. Wszystko dlatego, że to one zapewniają stały dostęp do wody pitnej bez żadnych ograniczeń. Do tego nie wymagają przestrzeni, w której trzeba magazynować baniaki oraz nie narzucają konieczności ich częstej wymiany.


Artykuł powstał na podstawie informacji merytorycznych ze strony: https://woda365.pl

Dodaj komentarz