Męskie Tematy po męsku!

Higiena jamy ustnej – pielęgnacja zębów na najwyższym poziomie

Higiena jamy ustnej to klucz do zachowania pięknego uśmiechu na każdym etapie życia. Zdrowie zębów zależy nie tylko od częstotliwości i regularności ich mycia. Bardzo duży wpływ ma także rodzaj szczoteczki, której używamy. Odpowiednia pielęgnacja uzębienia pozwoli rozjaśnić przebarwienia, zapobiegnie gromadzeniu się płytki nazębnej i polepszy kondycję dziąseł.

Profesjonalna pielęgnacja jamy ustnej dla każdego

Szczoteczki soniczne to stosunkowo nowy wynalazek, który na rynek globalny został wprowadzony w latach 90. XX wieku. Choć na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą, rotacyjną szczoteczkę elektryczną to wyróżnia się zastosowaną technologią. Szczoteczki tego typu są wyposażone w specjalny akumulator, który emituje drgania i fale dźwiękowe. Charakteryzują się ponadprzeciętną liczbą ruchów, najczęściej mieści się ona w przedziale od 30 do ponad 60 tysięcy ruchów na minutę. Szczoteczki tego rodzaj wyróżnia także fakt wytwarzania mikrobąbelków, które umożliwiają czyszczenie najbardziej niedostępnych miejsc. Dodatkowo, szczoteczki soniczne stosują ruchy wymiatające, co pozwala na skutecznie usuwanie resztek jedzenia i osadów.

Użytkowanie tego sprzętu jest intuicyjne, a mycie zębów nie nastręcza trudności – szczoteczka praktycznie czyści zęby samodzielnie. Ciekawostką jest, że szczoteczki soniczne posiadają główki podobne to tych u szczoteczek manualnych – są podłużne, dzięki czemu są w stanie objąć swoim zasięgiem nawet 3 zęby jednocześnie.

Warto też pamiętać, że jest to urządzenie, z którego mogą korzystać osoby posiadające zdrowe zęby, niebędące w trakcie leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego. Ze względu na delikatne, nieinwazyjne działanie, polecane są także osobom z:

– aparatem ortodontycznym,

– zaplombowanymi zębami,

– implantami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szczoteczki soniczne to zwykle wybór na lata, z tego powodu warto poświęcić chwilę na jej wybór, by cieszyć się nie tylko zdrowym uśmiechem, ale też łatwą obsługą urządzenia, które będzie wydajne i pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Kupując szczoteczkę tego rodzaju, warto zwrócić uwagę na:

tryby pracy – może to być dodatkowa opcja masowania dziąseł, tryb wybielania, regulacja szybkości pracy czy tryb delikatnego mycia.

szybkość – im szybsza szczoteczka, tym lepiej usunie osad nazębny. Osoby z nadwrażliwością zębów powinny poszukać szczoteczki z końcówką o miękkim włosiu i regulowaną szybkością pracy.

obecność w zestawie irygatora,

wyposażenie urządzenia w specjalne sanitizery UV, które dezynfekują końcówki szczoteczek.

 

Opinie i komentarze

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o