DDlg dla początkujących

DDlg dla początkujących

DDlg dla początkujących

DDlg jest angielskim skrótem, którego rozwinięcie brzmi Daddy Dom/little girl. Jest to forma relacji, stanowiąca gałąź BDSM-u. Układy DDlg są zawierane między dorosłymi za obopólną zgodą. Jedna strona (określana jako opiekun/tatuś) jest dominująca, natomiast druga –  uległa (nazywana podopieczną). Zabawy te, są cały czas wyjątkowo szokujące dla polskiego społeczeństwa.

Na czym polega DDlg?

Angielska nazwa tego układu jest nieco myląca. Sugeruje, że opiekun jest mężczyzną, a podopieczna – kobietą, jednak w rzeczywistości obie role mogą być odgrywane przez każdą płeć. Ponadto, sama nazwa tego układu budzi kontrowersje i niesłusznie jest kojarzona z pedofilią/kazirodztwem. W dodatku DDlg bardzo często jest mylone z BDSM-em. W rzeczywistości zawiera ono jedynie pewne elementy BDSM-u, na przykład klapsy czy kary.

Dynamika każdej pary zaangażowanej w układ DDlg może być w pewien sposób inna. Nie wszystkie pary decydując się na układ DDlg, przenoszą go również do sypialni, jednak mogą to zrobić. Niektóre układy DDlg zawierają elementy związane z ageplay. To znaczy, że opiekun może czytać swojej podopiecznej bajki przed snem lub bawić się z nią w typowo dziecięce zabawy.

Jakie są zasady DDlg?

Nadrzędnym założeniem DDlg jest to, że podopieczna ma być uległa, ma zachowywać się infantylnie. Ważną rolę odgrywa tutaj też podziw podopiecznej w stosunku do opiekuna. Podopieczna chce być dobra i posłuszna swojemu opiekunowi. Chce być nagradzana prze niego. Chociaż nie oznacza to, że od czasu do czasu nie może się zbuntować. Jednak podstawą jest przyjęcie kary, gdy zachowa się nieposłusznie wobec opiekuna. Strona dominująca daje stronie uległej poczucie bezpieczeństwa, opiekę, a także wsparcie.

Dodatkowo, niezwykle ważną częścią układu DDlg jest cała otoczka, w postaci stroju i wyglądu podopiecznej. Na wieszaczkach w jej szafie bardzo często wiszą bluzeczki w pudrowych, cukierkowych odcieniach oraz tiulowe sukienki i spódniczki. Jednak należy tutaj wspomnieć, że wiele par daje wyraz swojemu układowi w nieco bardziej subtelny sposób. Nie zawsze podopieczna, w tak oczywisty sposób, przypomina lolitkę.

Dla niektórych osób zaangażowanych w układ DDlg ważne jest, by między opiekunem/opiekunką a podopieczną/podopiecznym istniała pewna różnica wieku.

Opinie i komentarze

3 komentarzy do "DDlg dla początkujących"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Silvia
Gość

bardzo ubogo opisana relacja…

Mary
Gość
Czy autor artykułu zdaje sobie sprawę, że w DDlg bawią się 13-14-letnie dziewczynki instruowane przez internetowych pedofili?!!! W teorii jest dla dorosłych, może nawet jest spora grupa dorosłych, która bawi się w ten sposob, ale ciemna strona tego zjawiska o nieokreślonej skali (podejrzewam, że olbrzymiej) to promocja DDlg wśród dzieci, instrument pedofilow do wciągania w niby niewinne kontakty (bo to taka „zabawa”). Rozumiem, że strona jest o czymś innym, ale opowiedzialnie byłoby o tym wspomnieć. Dzieciaki guglują. Jeżeli czyta ten komentarz osoba niepełnoletnia – podkreślić to wyraźniej – DDLG NIE JEST DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH, a używane w stosunku do osoby… Czytaj więcej »